Přihlásit

Petr a Jana: Majetek jsou příjemné starosti

Petr a Jana zdědili činžovní dům v Brně po rodičích. Starší rodiče dlouhé roky do domu neinvestovali a nájemcům tím pádem ani nezvyšovali nájem. “Když nám rodiče konečně dům svěřili, bylo za pět minut dvanáct,” kroutí hlavou Petr. “Táta byl vždy tvrdohlavý a nechtěl nic měnit. Většinu lidí v domě znal a nechtěl jim přidělávat starosti. Jenomže všechno potřebuje údržbu, vše se časem začne kazit a než konečně rodiče uznali, že už péči o majetek nezvládají, málem nám barák spadl na hlavu.”

Petr a Jana si vzali velkou půjčku a dům postupně zrekonstruovali. Někteří nájemci si našli nové bydlení sami, jiní se rozhodli zůstat a přistoupili na úpravu nájmu. V domě se nachází 21 menších bytových jednotek a momentálně jsou všechny obsazené. “Musela jsem skončit v mé práci, abych se mohla starat výhradně o správu domu a bytových jednotek. Na nic jiného nebyl čas. Byla jsem z toho nešťastná,” vypráví Jana, původním povoláním kadeřnice. “Má práce mi chyběla, ale nedalo se nic dělat. Zaměstnat správce bylo prostě příliš drahé.” “Každý den musela Jana řešit spoustu věcí kolem baráku. Drobná oprava vyžaduje stejně času jako ta velká. A v domě o 21 bytech je drobných oprav pořád dost.

Někteří nájemci jsou navíc jako malé děti, člověk je musí hlídat, aby platili včas, aby nezapomínali na služby a aby se navzájem nepozabíjeli kvůli úklidu společných prostor.” Při hledání posledního nájemce jim realitní agent nabídl novinku, pojištění nájmu. Po zvážení všech podmínek uznali, že je to přesně ta pomoc, kterou zoufale potřebovali. Technická asistence 24/7, hlídání platební morálky všech nájemců, vymáhání dlužného nájemného a zajištění nového nájemce, když se starý odstěhuje. To vše umožnilo Janě vrátit se ke svému původnímu zaměstnání. Od poskytovatele služby navíc dostali zdarma software, který hlídá výnosy u všech bytových jednotek, monitoruje jednotlivé technické zásahy a nedoplatky. Ve své klientské zóně mají majitelé všechny byty jako na dlani, od veškeré dokumentace po pravidelné hlídání Kredit Skóre všech nájemců.

“Jeden z nájemců přišel o zaměstnání a volal nám, že nemá z čeho platit nájem. Pojištění zafungovalo perfektně! Nájem jsme obdrželi v plné výši a přesně na den, přičemž se nájemce nemusel stěhovat mohl si v klidu hledat novou práci. ”

“Před časem jsme si mohli pojištění v reálu otestovat, ”usmívá se Jana a Petr pokračuje: Pojištění v takovém případě pokryje dokonce celý jeden rok nájmu.” “Náš nájemce to zvládl za dva měsíce,” říká Jana. “Byli jsme rádi, že jej nemusíme vystěhovat, měli bychom z toho špatný pocit. Vždyť stát se to může každému.”

Hanka: Jsem nájemcem a zároveň pronajímatelem

Nájemné bydlení poskytuje mladým lidem mnohem více volnosti, než kdyby se zavázali na třicet let hypotékou

Číst

Tomáš a Lenka: Pořád na cestách

Nájemné bydlení poskytuje mladým lidem mnohem více volnosti, než kdyby se zavázali na třicet let hypotékou

Číst
Upravit

Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.