Přihlásit

Pojištění placení nájmu (schopnosti splácet nájem)

Pojištění placení nájmu je navrženo speciálně pro pokrytí ztráty nájemného a ochranu příjmů pronajímatelů pro případ, že nájemník nemůže platit nájem (z důvodu ztráty příjmu či nemoci). Je to druh pojištění pronajímatele, které může pokrýt váš příjem z pronájmu, pokud Vaši (pracující) nájemníci nebudou schopni platit nájem. I ti nejspolehlivější nájemníci se mohou dostat do finančních potíží, které mohou vyústit v nedoplatky. V dobách ekonomické nejistoty mohou lidé mít problém udržet krok s měsíčním nájemným. Pokud je tomu tak, jste sami najednou v obtížné finanční situaci. Náš produkt nabízí pronajímatelům klid tím, že kompenzuje náklady vzniklé v případě, že nájemníci nesplácejí nájemné, zatímco nemovitost stále obývají. Pokrývá také právní náklady na znovunabytí majetku, což může být také nákladné. Pojištění garance nájemného Vás může zbavit této potenciální zátěže tím, že pokryje ušlé nájemné. Vystěhování nájemníka může trvat až šest měsíců a během této doby může dojít ke ztrátě velkého nájemného. Nejen to, může také platit za drahé právní náklady, pokud jste nuceni podniknout právní kroky proti nájemci. 

Kryje pojištění placení nájmu ztrátu nájemného?

Ano, pojištění placení nájmu je navrženo speciálně pro pokrytí ztráty nájemného a ochranu příjmů pronajímatelů v případě nemoci nájemníka či ztráty zaměstnání. Pojištění kryje nejen výdaje za nájem, ale i za s nájmem spojené služby. V ostatních případech nájem kryje služba rentodo Proplacení dluhu nájemníka.  

Co je pokryto

Ušlé nájemné – pokrývá splátky nájemného až 12 měsíců. Až do výše 50 000 Kč měsíčně, 600 000 Kč ročně.

Právní náklady pronajímatele – až 100 000 Kč na pokrytí nákladů na vystěhování

Přístup k lince právního poradenství pro radu ohledně pronájmů a věcí s ním spojených

 Co není pokryto

Doba odkladu – první dva měsíce 

Komerční nemovitosti

Neplacení nájmu v případě, že nájemce neztratil ani příjem ani není nemocný (to kryje produkt Proplacení dluhů nájemníka)

Vyplatí se sjednat si pojištění placení nájmu?

Ano, pokud jste pronajímatel, kterému záleží na ochraně vámi vydělaného měsíčního nájemného. 

Pro pronajímatele

  • Splátky jsou stresující a vzít si hypotéku chce odvahu. Přitom často příjem z pronájmu hypotéku splácí. Když Vám nájemce nemůže splácet, pojištění to vezme za něj, dokud se nepostaví zase na nohy. Vy máte tak dál příjem z pronájmu.

Pro nájemníka

  • Mít kde bydlet je základ. Náklad na pronájem přitom není malá suma. Když dočasně nemůžete nájem splácet, pojištění to vezme za Vás, dokud se nepostavíte zase na nohy. I v problémovém období tak nepřijdete o střechu nad hlavou.

Hanka: Jsem nájemcem a zároveň pronajímatelem

Nájemné bydlení poskytuje mladým lidem mnohem více volnosti, než kdyby se zavázali na třicet let hypotékou

Číst

Tomáš a Lenka: Pořád na cestách

Nájemné bydlení poskytuje mladým lidem mnohem více volnosti, než kdyby se zavázali na třicet let hypotékou

Číst
Upravit

Tato webová stránka používá cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.